Pasman - Przewodnik turystyczny

PASMAN - Wyspa Pasman, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Wyspa Pasman, jest częścią Archipelagu Zadarskiego i znajduje się na południowy-wschód od wyspy Ugljan, od której oddziela ją wąska cieśnina Zdrelac. Pasman to jednocześnie nazwa miasteczka i portu w środkowej części wschodniego wybrzeża wyspy. Podstawę gospodarki stanowi rolnictwo, uprawa winorośli, oliwek, owoców, rybołówstwo i turystyka. Drogą lokalną miasteczko jest powiązane z innymi miastami na wyspie. Linia promowa Tkon-Biograd na Moru łączy miasto ze stałym lądem.

Pierwsza wzmianka o miasteczku Pasman pochodzi z 1067 roku i kryje się pod nazwą Postimana. Kościół parafialny został wybudowany w średniowieczu, na początku XVIII wieku wzniesiono nawę, a pierwotny kościół został przekształcony w sanktuarium, dzwonnica pochodzi z 1750 roku. W kościele znajdują się dwa późnogotyckie krzyże procesyjny i ołtarzowy oraz ołtarz - dzieło C. Medovicia. W pobliskim Malim Pasmanie znajduje się też średniowieczny kościołek św Roka.

Prosze chwilę poczekać!