Promajna - Przewodnik turystyczny

PROMAJNA - Makarska Riwiera ,Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Promajna leży u podnóża zbocza góry Biokovo wzdłuż dawnej nadmorskiej trasy, 4 km na południe od Baška Voda i 6 km od Makarskiej. Pierwsza wzmianka o Promajna pochodzi z 1674 roku, jednak wiele znalezisk archeologicznych (ceramika, amfory, monety) świadczy o życiu w tej starożytnej miejscowości w II wieku p.n.e. Znalezisko cmentarnej biżuterii (naszyjniki z pereł, bransolety i pierścienie) jest jednym z najważniejszych znalezisk z późnej starożytności na Riwierze Makarskiej.

W ostatnim czasie miasteczko rozprzestrzenia się w kierunku wybrzeża ze względu na rozwój turystyki. W rzeczywistości początki turystyki związane są z budową pobliskiej wioski dla dzieci, ośrodka dla leczenia chorób układu oddechowego u dzieci. Niedawno wbudowano tu wiele domów prywatnych, które oferują wysokiej klasy pokoje i apartamenty a na początku tego wieku wybudowano pierwszy luksusowy hotel.

Promajna posiada długi deptak położony wzdłuż morza, który prowadzi do pobliskiego miasteczka Baška Voda. Wieś dysponuje bardzo dobrą infrastrukturą i posiada wszelkie udogodnienia, które turyści muszą mieć (poczta, sklepy, biura podróży, kantory). Od czasu do czasu organizowane są liczne imprezy rozrywkowe, oraz w Święto Dziękczynienia ( 5 sierpnia) organizowane są „Ribarske noći”. Lokalne restauracje oferują wszystkie typowe specjały gastronomiczne. Wreszcie, długa plaża z żwirem, ciepła i czysta woda, czyste powietrze i bardzo dobrze zachowana natura to główne cechy miasteczka Promajna

Prosze chwilę poczekać!