Sali - Przewodnik turystyczny

SALI - Wyspa Dugi otok, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Sali to osiedle i port w zatoce na północnym wybrzeżu Dugi Rat. Jego nazwa pochodzi od dawnej nazwy soli i po raz pierwszy wymienia się ją w 1105 roku. Główne zajęcie mieszkańców Sali to rolnictwo, uprawa winorośli, oliwek, owoców, rybołówstwo, przetwórstwo ryb i turystyka.

Kościół parafialny NMP został zbudowany na miejscu pierwotnego kościoła średniowiecznego; główne wejście kościoła z gotyckimi łukami stanowi pozostałość kościoła, który został zbudowany przez mistrza Juraj Lukačević w 1465 roku.

Szczególnie atrakcyjna jest impreza „Turističko ljeto” Sali, powiązana z obchodami święta Wniebowstąpienia (15 sierpnia). W ramach Turystycznego Salskiego Lata odbywają się również tak zwane „Seljske užarice”, które w szczególny sposób pokazują i nawiązują do bogatych lokalnych tradycji i zwyczajów, które przyciągają do Sali setki żeglarzy dużych i małych jachtów. Warto wspomnieć o szczególnym wesołym spektaklu w Sali, jakim jest "wyścig osłów” oraz oświetlone parady łodzi.

Prosze chwilę poczekać!