Slatine - Przewodnik turystyczny

SLATINE - Wyspa Ciovo, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Slatine to miejscowość na wyspie Ciovo, która jest połączona ruchomym mostem z miastem Trogir, co też czyni ją wyjątkową. Zaraz za mostem jest droga lokalna, która biegnąc wzdłuż całej wyspy rozgałęzia się na lewo i na prawo. Po tym jak skręci się w lewo, prowadzi już droga do samego miasta o długości 7 km. Cała wyspa Ciovo słynie z pięknych plaż, lasów przybrzeżnych oraz z licznych maleńkich wiosek. Na miejscu plaże są skaliste, betonowe lub żwirkowe z bardzo malowniczymi tawernami rybackimi oraz z lokalami usytuowanymi przy samym brzegu morza. Jeśli odwiedzicie Slatine możecie ulec fantastycznemu nastrojowi i spokojnej atmosferze, które oferuje to nieco oddalone (ustronne) miejsce na wyspie.

Jeśli pragniecie gwary i imprez w morskim mieście pospacerujcie ulicami Trogiru, który oprócz żywiołowych nocy rybackich i imprez folklorystycznych oferuje koncerty muzyki klasycznej w wyjątkowo malowniczej oprawie scenicznej miasta. Natomiast dla zwolenników aktywnego wypoczynku w ofercie są liczne obiekty sportowe. Samo położenie geograficzne oferuje wiele wycieczek do wodospadów rzeki Krka (Park Narodowy Krka), do takich miast jak: Split, Szybenik, Trogir oraz do pozostałych miejsc na wyspie Ciovo, do Dolnego i Górnego Okruga, do Arbanije… a lotnisko oddalone jest zaledwie o 15 km.

Prosze chwilę poczekać!