Splitska - Przewodnik turystyczny

SPLITSKA - Wyspa Brac, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Splitska jest miejscowością i małym portem usytuowanym na północnym wybrzeżu środkowodalmatyńskiej wyspy Brac. Z lądem powiązana jest liniami promowymi Split-Supetar, skąd prowadzi droga 7 km na wschód do lokalnej drogi w kierunku miejscowości Postira. Poza tradycyjnymi zajęciami, uprawą oliwek, winorośli i rolnictwem coraz bardziej rozwija się tutaj turystyka, a to dzięki pięknym plażom usytuowanym w głębokich, stromych zatokach Splitskiej i Zastupa w otoczeniu lasu sosnowego.
Jest to miejsce o wyjątkowej urodzie, które poza przepiękną przyrodą posiada arystokratyczny sznyt rozpoznawalny dzięki zamkowi rodziny Cerinić-Cerineo z 1577 roku. W kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny można zobaczyć renesansowy obraz Madonny z Dzieciątkiem.

Splitska to doskonałe miejsce i dla tych, którzy lubią spacery w otoczeniu przyrody. Tak więc można odwiedzić wiele bardzo malowniczych miejsc, jak Skrip, który oddalony jest zaledwie 45 minut drogi (3 km pod górę) lub Postira oddalona o 30 minut, a i do miejscowości Dol jest 30 min. Na miejscu znajdują są trzy restauracje, kawiarnia i sklepy.

Główne uroczystości związane są ze świętem Wniebowzięcia NMP(15 sierpień). Splitska jedst idealnym miejscem do wypoczynku rodzinnego oraz dla gości, którzy, lubią lokalne jedzenie i wina produkowane przez lokalnych winiarzy z zakwaterowaniem w prywatnych kwaterach oraz w apartamentch.

Prosze chwilę poczekać!