Sukosan - Przewodnik turystyczny

SUKOSAN - Chorwacja, Zadar: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Sukosan to miejscowość i niewielki port w dużej zatoce, 11 km na południowy wschód, od Zadaru, w połowie drogi między Bibinje i Biograd. Ludność miejscowa zajmuje się głównie rolnictwem, uprawą winorośli, oliwek, owoców i turystyką.
 
Sukosan pielęgnuje stare tradycje, takie jak uroczystości św. Kasijana, patrona Sukosana (ur. 13 sierpnia).
Kościół parafialny św. Kasijana, prawdopodobnie zbudowany został w XI wieku (pozostałości z motywem "splotu" - dekoracje w kamieniu), a obecny wygląd miasta pochodzi z XVII wieku. Ponadto bardzo ciekawe ruiny letniej rezydencji arcybiskupa Zadar na wyspie w zatoce z XV wieku i pozostałości średniowiecznej twierdzy, zbudowany przez książąt Bribirskich na przylądku Bribircina. Średniowieczna kaplica znajduje się na drodze 3.5 km na północny wschód od miasta.
 
W miejscowości Sukosan znajduje się kilka piaszczystych plaż, ponieważ Sukosan znajduje się w płytkiej zatoce chronionej przed wiatrem. Goście mają możliwość spacerowania przez tradycyjne wąskie uliczki oraz piękne sosnowe lasy i sady. Dzięki licznym restauracjom i tawernom, Sukosan jest miejscem wspaniałego wina i przyjaznych i wyjątkowo gościnnych ludzi.
 
Sukosan marina Zlatna Luka, w pobliżu Sukosana, jest jednym z największych na Adriatyku. Marina w Sukosan ma 1200 miejsc do cumowania jachtów na morzu oraz 600 na lądzie, z czego 200 pokryte. Marina czynna jest przez cały rok. W sezonie karnawałowym "luzari”, maski typowe tylko za Sukman i są one specjalną atrakcją. Sukosanske noći w sezonie oferują naprawdę niezapomniane zabawy. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą bezpośredniego kontaktu z przyrodą..

Prosze chwilę poczekać!