Ugljan - Przewodnik turystyczny

UGLJAN - Wyspa Ugljan, Chorwacja: Wybierzcie miejsce wakacji i zarezerwujcie noclegi on-line. Zobaczcie naszą ofertę z tysiącami zdjęć miast, miasteczek, zatok i wysp!


Uljan to małe miasto i port w północno-wschodniej części wyspy, 11 km na północny zachód od Preka. Powiązane jest promem, przez Zadar oraz drogą przez wyspę do miejscowości Preko. Podstawę gospodarki stanowi tutaj rolnictwo, uprawa winorośli, oliwek, sadownictwo, rybołówstwo i turystyka. Do rozwóju turystyki przyczyniły się piękne piaszczyste plaże. Zaledwie 2 km od Ugljan znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie, w zatoce Muline. Ugljan znajduje się na regionalnej drodze biegnącej wzdłuż wyspy.
 
Na wzgórzu Kuran, powyżej Ugljan znajdują się pozostałości prehistoryczne, podczas gdy w samym mieście, w zatoce Batalaža odkryto pozostałości rzymskiej willi. We wsi znajduje się stary klasztor franciszkanów z 1430 roku oraz gotycki kościół z 1447 roku, w którym znajdują się ciekawe romańskie kapiteli. Ugljan charakteryzuje również kilka prostych dworów letniskowych należących niegdyś do rodzin szlacheckich z pobliskiego Zadar. Ofertę gastronomiczną miasta uzupełnia kilka restauracji serwujących lokalne specjały, a destynacja ta jest zalecana przede wszystkim do wypoczynku rodzinnego.

Prosze chwilę poczekać!